Hírek
2012. Február 10. 13:34, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kétezer embert küldenek el Malévtól

A 2600 munkavállalóból 2080-at küldenek el a Malév csoporttól, csoportos létszámleépítés során – közölte pénteken Róna Márta, a légitársaság szóvivője. Elküldik a leányvállalatok dolgozóinak harmadát is.
A Malév így dolgozóinak túlnyomó többségét kirúgja a csődhelyzetre hivatkozva: saját 1100 alkalmazottjukon kívül a földi kiszolgálást végző Malév Ground Handlingtől 450 alkalmazottat, a karbantartó ACE-től pedig 230-at küldenek el, de elbocsátják a Trenkwaldertől kölcsönzött 300 dolgozót is – közölte a hirado.hu.
Eközben még mindig nem tudni, milyen jellegű kártérítést kapnak a Malévnél jegyet vásárló ügyfelek: közel 600 ezer károsultról van szó, akiknek csak mintegy 16 százalékán segíthet a kétmilliárdos állami térítés.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál