Városlista
2025. szeptember 21, vasárnap - Máté

Hírek

2019. Április 13. 05:01, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kanyarógyanús eset miatt rendeltek el látogatási tilalmat Szombathelyen

Kanyarógyanús eset miatt rendeltek el látogatási tilalmat Szombathelyen

Kanyarógyanús megbetegedés miatt rendeltek el látogatási tilalmat a szombathelyi Markusovszky Kórház infektológiai osztályán - erősítette meg az MTI-nek a kórház orvosigazgatója.

Káldy Zoltán tájékoztatása szerint egy Kazahsztánban dolgozó férfit vettek fel még március 30-án a Markusovszky Kórházba, akinél a vizsgálatok kanyarót igazoltak.

A beteget - aki már gyógyultan távozott az egészségügyi intézményből - elkülönítve kezelték, mindenkit beoltottak, aki ellátása során érintkezésbe kerülhetett vele, ennek ellenére az egyik betegszállító belázasodott és ezért most őt ápolják.

Hangsúlyozta: a betegszállítónál még nem sikerült igazolni a fertőzést, a lázas állapot oka esetében lehet a védőoltásra adott immunválasz is.

A kórház által kiadott közleményben hangsúlyozták: a legnagyobb óvatosság elvét követve, folyamatosan együttműködnek a Vas Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztályával, velük együtt hozzák meg a szükséges döntéseket.

A megelőző intézkedések egyike, hogy látogatási tilalmat rendeltek el az infektológiai osztályon - tudatták a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld

Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart

A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.

2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra

A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.

2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld

Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult

2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld

Eltemették Kásler Miklóst Sárváron

Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.