Városlista
2025. szeptember 2, kedd - Rebeka

Hírek

2017. Június 20. 09:42, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/hirado.hu

Jön az extrém meleg - rekordok dőlhetnek meg

Jön az extrém meleg - rekordok dőlhetnek meg

Szárazság és hőség – ez jellemzi majd az ide nyarat. Az időnkénti extrém hőség miatt pedig különösen figyelnünk kell.

Intenzív hőhullám tombol az ibériai félszigeten már egy hete, 40 feletti maximumokat mérnek. Kimutatható, hogy az extrém meleg többlethalálozáshoz is hozzájárul – mondta el Fejős Ádám, az M1 meteorológusa a Ma Reggel című műsorában.

Dél-Franciaországból 43 fokos maximumról érkezett jelentés. A nagyon meleg légtömeg lassan araszol a kontinens belső területei, vagyis Magyarország felé.
A legfrissebb előrejelzések szerint azért ennyire extrém melegre nem kell számítani, de az előfordulhat, hogy akár 35 feletti hőmérséklet is lesz a következő napokban – tette hozzá.

Délelőtt 11 és délután 3 között az UV-sugárzás rendkívül erős – fűzte hozzá a meteorológus. Mivel fokozódik a hőterhelés, így a hőstressz is megemelkedik. Ilyenkor érdemes könnyedebb ételeket fogyasztani, leginkább azoknak, akinek vérnyomásproblémái vagy szívpanaszai vannak.

Kiemelten figyeljünk a kisbabákra, idősebb hozzátartozókra és a kisállatokra is – hívták fel a figyelmet.

Címkék: hőség, időjárás, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében

2025. Szeptember 01. 07:56, hétfő | Belföld

Érkezik a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány a nyugdíjasoknak

Érkezik a nyugdíjasoknak a 30 ezer forintos élelmiszer-utalvány hétfőtől - erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán vasárnap közzétett videóban.