Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2012. Augusztus 17. 15:07, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Jobbik: felháborító az ócsai lakópark építésének késlekedése

Jobbik: felháborító az ócsai lakópark építésének késlekedése

A Jobbik szerint felháborító, hogy a határidő többszöri módosítása ellenére sem lehet továbbra sem tudni, mikor kezdődhet meg a legrosszabb helyzetben lévő devizahiteleseken segítő ócsai lakópark építése, hiszen még kivitelezőt sem talált az állam - jelentette ki Z. Kárpát Dániel országgyűlési képviselő pénteki sajtótájékoztatóján.

A jobbikos politikus hangsúlyozta: sem az árfolyamgát, sem pedig a Nemzeti Eszközkezelő nem képes a devizahitelesek helyzetét tömegesen rendezni.
Hozzátette azt is, hogy lassan eléri az ezermilliárd forintot a 90 napon túl lejárt tartozás, az ebbe a körbe tartozók pedig nem vehetik igénybe az árfolyamgát lehetőségét.
Z. Kárpát Dániel kiemelte: azonnali, megoldandó problémáról van szó, ezért a kormánynak érdemi megoldásokat kellene felmutatnia a devizahitelesek megsegítése érdekében.
A Jobbik szerint ilyen megoldás lehetne az országban található elhagyatott házak és telkek egy forintért történő étékesítése a devizahitelesek számára.
A Népszabadság és a Napi Gazdaság kedden írt arról, hogy eredménytelenül zárult az ócsai szociális lakásépítésre és a kapcsolódó infrastruktúra kivitelezésére kiírt közbeszerzési eljárás.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!