Városlista
2025. augusztus 8, péntek - László

Hírek

2020. Január 10. 16:05, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Jó volt a NAV-osok szimata, nagy fogás lett belőle

Jó volt a NAV-osok szimata, nagy fogás lett belőle

Tizenegy millió forint értékű, különféle márkájú hamis parfümöt foglalt le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy budapesti ellenőrzésen - közölte a NAV pénteken az MTI-vel.

Azt írták, a pénzügyőrök egy budapesti raktár előtt álló szlovák rendszámú furgont ellenőriztek, amivel - a fuvarokmányok és a sofőr elmondása szerint - Franciaországba szállítottak volna az árut.

Hozzátették: a raktárban lévő illatszerekől - melyekről a szakértő megállapította, hogy hamisítványok - a sofőr és a furgonba pakoló két ember sem tudta megmondani, hogy kinek a tulajdonában vannak.

A pénzügyőrök a járműben és a raktárban lévő, összesen mintegy ötezer üveg hamis parfümöt lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt büntetőeljárást indítottak - közölték.

Címkék: hamis, NAV, parfüm

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 08. 08:03, péntek | Belföld

Összesen 1000 új autóbuszt vesz a MÁV

A nyáron érkezett 131 új autóbusz után újabb 869 járművel gyarapodik a MÁV-csoport flottája, ugyanis eredményesen zárult a buszbeszerzésre meghirdetett közbeszerzési eljárás.

2025. Augusztus 08. 08:02, péntek | Belföld

A hétvégére visszatér a kánikula

A hétvégére visszatér a kánikula és napról napra melegebb lesz, vasárnap már 33-38 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet.

2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén

Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.

2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld

Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány

Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint