Hírek
2020. Október 16. 16:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Jelentősen csökkent az üzemanyag-fogyasztás az első kilenc hónapban
A Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) csütörtökön közzétett adatai szerint 5,8 százalékkal kevesebb motorbenzin és 8,6 százalékkal kevesebb gázolaj fogyott idén az első kilenc hónapban,
mint egy évvel korábban, az üzemanyag-fogyasztás így átlagosan 7,5 százalékkal csökkent a tavalyi azonos időszakhoz képest.
A teljes január-szeptemberi fogyasztás 2,71 milliárd liter volt; 1,04 milliárd liter motorbenzint és csaknem 1,67 milliárd liter dízel üzemanyagot tankoltak a járművekbe Magyarországon a MÁSZ-tagvállalatok összesített értékesítési adatai alapján.
Az üzemanyagokon belül a prémium termékek eladása nőtt.
Prémium motorbenzinből 234,2 millió liter fogyott, 180,8 százalékkal több, mint egy évvel korábban. A 95-ös motorbenzinből ugyanakkor 812,5 millió litert tankoltak az autósok, 20,9 százalékkal kevesebbet a tavaly január-szeptemberinél.
A prémium dízel fogyasztása 186,1 millió liter volt az első kilenc hónapban, ami 15,2 százalékos bővülés a tavalyi azonos időszakhoz képes. A nem prémium gázolaj eladása meghaladta az 1,48 milliárd litert, ez 10,9 százalékos csökkenés az egy évvel korábbihoz képest.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
