Hírek
2012. Május 17. 07:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Izomfájdalmak ellen is jó a marihuána
A szklerózis multiplexben (MS) szenvedő emberek régóta mondják, hogy a marihuána használata segít enyhíteni izomfájdalmakat és a görcsöket.
Egy új klinikai kísérlet is azt mutatja, ez nem csupán mendemonda. A tanulmányban 30, görcsös izmokkal élő MS-páciens vett részt. Pár nap mariuhána fogyasztás után a páciensek némi enyhülésről számoltak be.
A kutatók azt mondják: nem biztos, hogy a marihuána szívása a mellékhatásai miatt valóban megéri.
Néhány MS-beteg a tünetek kezelésére már használja a marihuánát, így az izomgörcsök enyhítésére is, amikor a láb és a kar izmai fájdalmasan megfeszülnek.
A leírtak hátterében tudományos magyarázat is áll. A test természetes endokannabinoidot termel, olyan anyagot, mely a marihuánában is megtalálható. Tanulmányok azt feltételezik, hogy a sejtjeinken található kannabinoid receptorok segítenek szabályozni az izom görcsösségét - olvasható a Fox News oldalán.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
