Hírek
2023. Július 17. 07:36, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás - Több mint 1100 határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén

Péntektől vasárnapig 1172 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 446, szombaton 402, vasárnap 320 jogellenesen az ország területén tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek át az ideiglenes biztonsági határzáron a rendőrök. Az ország belsejében négy határsértőt is elfogtak, velük szemben idegenrendészeti eljárás indult.
Az elmúlt héten az ország területén - idén az eddigi legtöbb - 2516 határsértőt tartóztattak föl és kísértek vissza. A megelőző héten - július 3-tól 9-ig - a feltartóztatottak száma 2119 volt. Emellett az elmúlt héten az ország belsejében elfogtak 16 határsértőt is, akikkel szemben idegenrendészeti eljárás indult. Embercsempészés miatt húsz gyanúsított ellen indult büntetőeljárás - derül ki a rendőrségi összesítésből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 12. 07:41, kedd | Belföld
Katasztrófavédelem: Budapesten és hét vármegyében lesz szúnyogirtás a héten
A héten öt budapesti kerületben és hét vármegyében lesz szúnyoggyérítés - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.
2025. Augusztus 12. 07:38, kedd | Belföld
Szijjártó Péter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett telefonon hétfőn a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról.
2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld
Folytatódik a hőség a héten
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.