Városlista
2025. szeptember 23, kedd - Tekla

Hírek

2015. December 08. 10:08, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Huszonhat milliónyi hamisított csokit foglalt le a NAV

Huszonhat milliónyi hamisított csokit foglalt le a NAV

Hamisított csokoládét foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Budapest több helyszínén, az engedély nélkül forgalmazott termékek értéke meghaladja a huszonhatmillió forintot

- közölte a szervezet kedden az MTI-vel. Azt írták, hogy az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indítottak büntetőeljárást.

A pénzügyőrök a fővárosban egyszerre több helyszínen tartottak ellenőrzést, és több mint tizennégyezer darab, "Chocolips" logóval ellátott és védjegyoltalom alatt álló csokoládét, egy raktárépületben pedig több mint kétszázötvenezer darab, csokoládégyártásra szolgáló öntőformát és csomagolóanyagokat találtak.

A termékek értékesítője a csokoládét a jogtulajdonos hozzájárulása nélkül, jogosulatlanul forgalmazta és gyártotta. A pénzügyőrök a védjegyoltalom alatt álló csokoládét lefoglalták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld

Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron

2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld

Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart

A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.

2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra

A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.