Hírek
2016. December 21. 11:49, szerda |
Sport
Forrás: mti
Hosszú Katinka jövőre a hazai sikerekkel még jobb évet zárna
Kiemelkedő eredményekkel teli évet zárt Hosszú Katinka, aki szerint még ezeket is elhomályosíthatják jövő évi lehetséges győzelmei a hazai rendezésű vizes világbajnokságon.
A 27 éves klasszis erről azon a kerekasztal-beszélgetésen szólt, amelyet üzleti partnereivel tartott kedden.
"Nagyon hosszú és kemény év volt, olimpiával, Európa-bajnoksággal, világkupa-sorozattal és rövidpályás világbajnoksággal, de nagyon sikeres, ezt azért az úszásban könnyű mérni" - mondta Hosszú Katinka, akinek a sajtóeseményen minden idei érmét - közte az együttesen 172 arannyal, benne a három rióival - bemutatták.
"Többször is kérdezték tőlem, hogy jövőre miképpen tudnám ezt felülmúlni, de azzal, hogy itthon lesz a világbajnokság, már a győzelem biztosan tízszer annyit jelent majd" - tette hozzá a háromszoros olimpiai bajnok.
Hosszú Katinka hangsúlyozta, a kiváló eredmények ellenére edző-férjével, Shane Tusuppal együtt folyamatosan keresi, üldözi az új kihívásokat, hiszen ha továbbra is sikeres akar maradni, akkor nem dőlhet hátra.
"Shane-nel mi létrehoztunk egy nem létező úszót, akit folyamatosan kergethetek. Szerencsére ilyen még nincs a világban, de így kell gondolkoznom" - fogalmazott. Kiemelte, hogy többek között a világcsúcsok üldözése is egy feladat, például 200 méter vegyesen is szeretne még 2:05 perc alatti időt úszni.
Hosszú Katinka a riói olimpiát követően saját klubjával is foglalkozott, amint azt megjegyezte, az Iron Aquaticsban egy más szellemiségben szeretnének dolgozni, egy olyan kultúrában, ahol a fiatalok szeretik a sportágat. Hozzátette, a szakmai felkészülésben is nagyobb hangsúlyt fektetnek a technikára az erőnléttel szemben. Ugyanakkor kijelentette, hogy a klub igazi eredményeit 10-15 éven belül lehet majd igazán látni.
Hosszú Katinka kérdésre reagált a Magyar Úszó Szövetségben kialakult helyzetre, Gyárfás Tamás elnök lemondására is. "Nemcsak számomra, hanem a magyar úszósport számára is fontos, hogy mi lesz a következő lépés. Már az siker, hogy változás következik, ugyanakkor figyelni kell arra, hogy ez pozitív legyen" - mondta.
Arra a felvetésre azonban, hogy kiáll-e valamelyik lehetséges elnökjelölt mellett, azt válaszolta: "az úszók összefogtak és megtették az első lépést, de nem nekik kell megmondani, ki legyen".
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 05. 07:30, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Győzelmet ért Szoboszlai gólpassza
A Liverpool Szoboszlai Dominik átadása után született góllal 1-0-ra legyőzte a Real Madridot hazai pályán a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójának keddi játéknapján.
2025. November 04. 07:47, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - A 4. fordulója programja: Liverpool-Real és PSG-Bayern
A Szoboszlai Dominiket és Kerkez Milost foglalkoztató Liverpool a Real Madridot fogadja kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. November 02. 08:37, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a 228. örökrangadót
A címvédő Ferencváros 4-1-re győzött az MTK Budapest ellen a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának szombat esti rangadóján.
