Hírek
2016. Június 16. 15:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Hőségre és heves zivatarokra is számítani kell a hétvégén
A hőség miatt két megyére másodfokú, három megyére pedig elsőfokú figyelmeztetést adott ki péntekre az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Emellett az ország nagy részén várható viharos szélre és heves zivatarokra is figyelmeztettek. A hétvége időjárása az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésük szerint meleg, de változékony lesz.
Pénteken a legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 22 fok között várható, az Északi-középhegység térségében lesz a leghűvösebb. A legmagasabb hőmérséklet a Dunántúl északnyugati tájain 25 és 27, másutt általában 28 és 33 fok között alakul, de a Tiszántúlon akár 34-35 fok is lehet.
A hőség miatt Békés és Csongrád megyére másodfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat péntekre, ott a napi középhőmérséklet 27 Celsius-fok felett alakul. További három megyében (Bács-Kiskun, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok) elsőfokú figyelmeztetés lesz érvényben szintén a hőség miatt. Emellett a fővárosra és Pest megyére, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyére a heves zivatar, és több megyére a viharos szél veszélye miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
A meteorológiai szolgálat szöveges figyelmeztetésében azt írta: pénteken nagy területen megerősödik, az ország északi felén időnként viharossá fokozódik a délnyugati szél. A déli óráktól elszórtan alakulhat ki zivatar, helyenként heves zivatar, felhőszakadás, viharos (akár óránkénti 80-100 kilométeres) széllökés és jégeső kíséretében. Heves zivatar kialakulására a Pécs-Salgótarján vonaltól keletre van a legnagyobb esély - tették hozzá.
Szombaton a Dunántúlon jellemzően gomolyfelhős, napos idő várható, számottevő csapadék nélkül. Keleten viszont több helyen is lehet zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet. Nappal 23-28 fokig melegszik fel a levegő.
Vasárnap napos idő várható, este viszont főként délnyugaton már lehetnek záporok, zivatarok. A minimumhőmérséklet 12 és 17 fok között valószínű. A nappali maximumok 27 és 31 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Az érkező hőhullám miatt az országos tisztifőorvos csütörtökön elsőfokú figyelmeztető jelzést adott ki az ország területére, ez a hét végéig érvényes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
