Városlista
2025. szeptember 7, vasárnap - Regina

Hírek

2015. Május 24. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Hitelminősítés - a magyarok teljesítménye újabb elismerést kapott

Hitelminősítés - a magyarok teljesítménye újabb elismerést kapott

A magyarok teljesítménye újabb elismerést kapott - reagált a Fidesz-frakció a Fitch Ratings hitelminősítő bejelentésére szombaton közleményben.

Péntek este jelentette be a Fitch Ratings, hogy a magyar gazdaság külső mutatóinak markáns javulása miatt az eddigi stabilról a felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította Magyarország államadós-osztályzatainak kilátását.

A kormánypárt képviselőcsoportja kiemelte, hogy a mostani elismerés különösen értékes a kormány ötéves munkáját tekintve, hiszen a 2010-es kormányváltás előtt Magyarországot még Görögországgal együtt emlegették, az ország az államcsőd szélén állt.

"Ma a gazdasági növekedésünk Európa élvonalában jár és az ország pénzügyileg stabil. Az elmúlt években az utolsó fillérig visszafizettük a szocialisták által felvett IMF-hitelt, fokozatosan csökkentjük az általuk megduplázott államadósságot és megszabadultunk a túlzottdeficit-eljárástól is" - áll a közleményben.

A költségvetési hiány 2010 óta minden évben 3 százalék alatt maradt és ez így lesz idén és jövőre is - tartalmazza a közlemény, mely szerint "a pénzügyi egyensúly megtartása mellett sorra döntjük a rekordokat a beruházásokban, a külkereskedelemben, az iparban, a turizmusban, a mezőgazdaságban".

A Fidesz számára továbbra is az a legfontosabb, hogy az ország jó teljesítménye egyre érezhetőbb legyen a mindennapokban is és a gazdasági növekedést munkahelyekre és családtámogatásra tudjuk átváltani. A 2016-os költségvetési javaslatban ezért további adócsökkentésekkel és béremelésekkel garantáljuk, hogy tovább csökkennek a családok, a munkavállalók terhei, és folytatódik a munkahelyteremtés - közölte a Fidesz-frakció.

Címkék: hitelminősítés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége

Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!