Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2019. Április 02. 11:50, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hétfőn kezdődik az iskolai sokszínűség hete

Hétfőn kezdődik az iskolai sokszínűség hete

Hétfőn kezdődik az iskolai sokszínűség hete, az előítéletesség és zaklatás ellen fellépő programsorozatra eddig több mint száz iskola jelentkezett - közölte a Sokszínűség Oktatási Munkacsoport kedden az MTI-vel.

A közleményben azt írták, hogy a programhoz még a héten lehet csatlakozni.

A közlemény szerint az április 8. és 12. között megrendezendő program lehetőséget teremt az iskoláknak, pedagógusoknak és más, diákokkal dolgozó szakembereknek a sokszínűség melletti kiállásra. Ehhez az oktatási munkacsoport ötleteket és kellékeket - szóróanyagokat, tanári kézikönyveket, kitűzőket - biztosít az iskoláknak.

A munkacsoport az előítéleten alapuló iskolai zaklatás és bántalmazás témájának feldolgozásához egy kisfilmet is készített Te mit csinálnál? címmel.

A Sokszínűség Oktatási Munkacsoport tizenkét oktatással, gyermekjogokkal, kisebbségi csoportokkal foglalkozó civil szervezet együttműködésével jött létre, hogy támogassa az iskolai előítéletesség és zaklatás elleni munkát.

Címkék: iskola, sokszínűség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító