Hírek
2019. Március 17. 10:47, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Hétfőn indul a TeSzedd! önkéntes hulladékgyűjtés
Március 18-tól 24-ig tart, minden eddiginél hosszabb az idei TeSzedd! - Önkéntesen a tiszta Magyarországért! hulladékgyűjtési akció.
A 2011 óta hagyományosan megszervezett környezetvédelmi program mára Magyarország legnagyobb önkéntes mozgalmává vált.
Új helyszínt már nem lehet bejelenteni, a regisztráció március 3-án lezárult, de a szemétszedésekhez bárki csatlakozhat. A helyszíneket és az időpontokat a TeSzedd! honlapon találják meg az érdeklődők.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) korábbi tájékoztatása szerint az akcióra előzetesen csaknem 240 ezer önkéntes regisztrált.
A hulladékgyűjtés kellékeit, a zsákokat és a kesztyűket az ITM biztosítja, az akció szervezőjeként pedig az összeszedett szemét elszállításáról is gondoskodik a több mint 3 ezer bejelentett helyszínről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
