Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2016. Január 28. 12:04, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Három megyében is csalók járnak

Három megyében is csalók járnak

Újra megjelentek a magukat a gázszolgáltató szakembereinek kiadó csalók Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében,

ismét kötelező modernizálásra és karbantartásra hivatkozva próbálnak meg előleget beszedni a Tigáz fogyasztóitól - közölte a gázszolgáltató cég csütörtökön az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a csalók arra igyekeznek rávenni a fogyasztókat, hogy cseréltessék ki gázberendezéseik csöveit, vezetékeket és egyéb tartozékokat, mondván, azok nem felelnek meg az uniós szabványoknak, illetve vásároljanak szén-monoxid-jelző készülékeket. A beígért fejlesztésért előleget kérnek, és a valós piaci áraknál lényegesen drágábban kínálnak cserealkatrészeket vagy nem megfelelő minőségű eszközöket.

A Tigáz közleménye szerint a csalók megjelenéséről a cég tájékoztatta a rendőrséget.

A csalók jellemzően idős, tájékozatlan vagy a cselekvőképességükben korlátozott embereket szemelnek ki. A társaság felhívta a fogyasztók figyelmét arra, hogy a Tigáz nem foglalkozik szén-monoxid-jelző berendezések értékesítésével, nem végez karbantartási munkát a fogyasztó tulajdonában lévő vezetékrendszeren vagy berendezéseken, továbbá munkatársai és megbízott külső vállalkozói semmilyen körülmények között nem jogosultak készpénz átvételére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál