Városlista
2025. szeptember 22, hétfő - Móric

Hírek

2017. November 21. 18:40, kedd | Külföld
Forrás: mti

Három embert őrizetbe vettek a 2015. januári párizsi merényletek miatt

Három embert őrizetbe vettek a 2015. januári párizsi merényletek miatt

Három embert őrizetbe vettek hétfőn és kedden Franciaországban a 2015. januári párizsi iszlamista merényletek feltételezett segítői közül - közölték igazságügyi források.

Egy 46 éves férfit - az északon található Ardennek hegységben - és egy 28 éves nőt - a keleti Haute-Marne megyében - hétfőn vett őrizetbe a bűnügyi rendőrség terrorelhárítási részlege. Azt feltételezik róluk, hogy részt vettek a 2015. január 7-én a Charlie Hebdo szatirikus hetilap szerkesztősége ellen elkövetett, 12 áldozatot követelő merénylethez és a január 8-án Párizs egyik elővárosában, Montrouge-ban egy rendőrnő halálát okozó támadáshoz, valamint január 9-én egy élelmiszerboltban négy életet követelő túszejtéshez használt fegyverek beszerzésében.

Egy harmadik, 26 éves feltételezett segítőt kedden vettek őrizetbe.

Október elején hét év letöltendő börtönbüntetésre ítélte az észak-franciaországi Lille büntetőbírósága azt az 54 éves francia állampolgárt bűnszövetkezetben elkövetett fegyverkereskedelemért, aki közvetlenül beszerezte az iszlamista merényletekhez használt, többségében a volt jugoszláviai háborúból származó fegyvereket. Az észak-franciaországi szélsőjobboldali körökhöz tartozó Claude Hermant-t, aki korábban a vámügyőrség és a csendőrség egyik informátora volt, a börtönbüntetés mellett 30 ezer euró pénzbüntetésre is ítéltek. A 2015 január óta előzetes letartóztatásban lévő férfi az első számú vádlottja volt egy közel ötszáz fegyver beszerzésére vonatkozó, szerteágazó ügynek, amelynek felgöngyölítése több mint két év nyomozást igényelt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam

- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Donald Trump: Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban

Charlie Kirk neve örökké élni fog a legnagyobb amerikai patrióták krónikáiban - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök az amerikai konzervatív aktivista vasárnap tartott gyászszertartásán a glandale-i State Farm stadionban.

2025. Szeptember 21. 08:47, vasárnap | Külföld

Donald Trump telefonon tárgyalt a kínai elnökkel

Donald Trump amerikai elnök nagyszerűnek nevezte a kínai elnökkel folytatott pénteki telefonbeszélgetését, amiről elmondta, hogy csaknem két órán keresztül tartott, és számos témát érintett.