Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2020. Július 07. 18:08, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Hamis és rossz minőségű egészségügyi védőfelszerelést találtak két kamionban

Hamis és rossz minőségű egészségügyi védőfelszerelést találtak két kamionban

Több mint négyszázezer hamis és rossz minőségű védőmaszkot, valamint nyolcvanezer egyéb egészségügyi védőeszközt találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai az M1-es autópályán két kamionban

- tájékoztatta a NAV megyei igazgatósága kedden az MTI-t. Közleményük szerint a 130 millió forint értékű szállítmányt lefoglalták, az ügyet feljelentéssel átadták a rendőrségnek rossz minőségű termék forgalomba hozatala és egészségügyi termék hamisítása bűncselekmény gyanúja miatt.

A pénzügyőrök az Elektronikus Közútiáruforgalom-ellenőrző Rendszerbe (EKÁER) bejelentett adatok alapján ellenőriztek egy román rendszámú kamiont, amelynek rakterében háromszázhúszezer védőmaszkot, négyezer műanyag arcvédőt, ezer egyszer használatos védőöltözetet és öt oxigéngenerátort találtak.

NAV munkatársai az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) bevonásával azt állapították meg, hogy a termékek a biztonságossági és minőségi követelményeknek sem felelnek meg.

Néhány nappal később szintén az EKÁER adatai alapján felfigyeltek a pénzügyőrök egy magyar rendszámú kamionra, amely ugyanattól a magyarországi feladótól ugyanarra a külföldi címre tartott, mint a román kamion.

A járműben több mint százezer védőmaszkot, harmincezer alkoholos kézfertőtlenítőt, tizenkétezer műanyag arcvédőt, tízezer orvosi szemüveget és húszezer gumikesztyűt találtak, amelyek szintén nem felelnek meg az előírt követelményeknek.

Az ellenőrzésekor az is kiderült, hogy a termékek jelentős részét nem jelentették be az EKÁER-ben.

A közlemény hozzáteszi, hogy a NAV fokozott figyelmet fordít az engedély nélküli, hamis és silány minőségű egészségügyi termékek felderítésére és azok kereskedelemből való kizárására.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 20. 11:00, péntek | Belföld

Hideg idő - Hófúvásra és havazásra figyelmeztet a meteorológia pénteken

Havazásra és hófúvásra kell számítani pénteken a nyugat-dunántúli vármegyékben - figyelmeztetett a HungaroMet Zrt. az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésében.

2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld

Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot

Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.