Városlista
2025. szeptember 22, hétfő - Móric

Hírek

2017. Április 19. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Gyorshajtókat próbál kiszűrni a rendőrség

Gyorshajtókat próbál kiszűrni a rendőrség

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzéssel próbálja kiszűrni a gyorshajtókat; az európai akció, az úgynevezett Speedmarathon szerda reggel 6 órától csütörtök reggel 6 óráig tart.

Az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata, a TISPOL kezdeményezésére indult kampány célja a sebességtúllépés veszélyességének tudatosítása.

A rendőrség korábbi tájékoztatása szerint az ellenőrzés ideje alatt valamennyi úgynevezett komplex közlekedési ellenőrzési pontot - vagyis mindegyik fix telepítésű és mobil modern traffipaxot - használni fogják. A változtatható elhelyezésű műszerek számára több ellenőrzési helyet is kijelölnek.

A tavaly áprilisi hasonló akció keretében 857 helyszínen ellenőrizték a járművek sebességét, és 3741 gyorshajtót bírságoltak meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld

Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron

2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld

Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart

A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.

2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra

A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.