Hírek
2020. Május 22. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Gyorsan emelkedett a benzin és a gázolaj ára
Az elmúlt hetekben gyorsan \"visszarendeződött\" a benzin és a gázolaj ára - mondta Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A főtitkár elmondta, a benzinnél literenként a 280 forint, míg a gázolajnál a 310 forint jelentette a mélypontot, mostanra azonban - a kőolaj világpiaci árának emelkedése miatt - 330 forintba kerül egy liter benzin, a gázolaj pedig átlagosan 340 forintba.
Hozzátette, a járvány idején - az alacsony üzemanyagárak ellenére - jelentősen visszaesett a fogyasztás: az elmúlt évek átlagának a 60 százaléka fogyott benzinből, míg gázolajból a 70 százaléka.
"Annak ellenére, hogy emelkednek az üzemanyag árak, a fogyasztás ezzel párhuzamosan szintén növekszik, és kezdi megközelíteni újra azt a szintet, ami ebben az időszakban jellemző szokott lenni" - emelte ki Grád Ottó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 10:25, szombat | Belföld
A kormány benyújtotta az NVVH létrehozásáról szóló törvényjavaslatot
A kormány pénteken benyújtotta az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) létrehozásáról szóló törvényjavaslatot.
2026. Július 11. 09:25, szombat | Belföld
Magyar Péter: A már elveszettnek hitt helyreállítási alap milliárdjait is sikerült megszerezni
Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az uniós pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását, ezzel a végső akadály is elhárult az uniós ezermilliárdok hazahozatala elől - írta Magyar Péter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld
Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál
A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.
2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld
Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et
A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
