Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2013. Február 19. 11:51, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Gyöngyösi felszólalása - Jobbik: Izrael és az Egyesült Államok is listázza a kettős állampolgárságot

Gyöngyösi felszólalása - Jobbik: Izrael és az Egyesült Államok is listázza a kettős állampolgárságot

Gyöngyösi Márton, a Jobbik frakcióvezető-helyettese szerint amíg Magyarországon az országgyűlési képviselők kettős állampolgársága vizsgálatának a puszta felvetése is felháborodást okoz, addig ugyanez Izraelben és az Egyesült Államokban természetes. Az ellenzéki párt fenntartja kérését, hogy a magyar képviselők nyilatkozzanak esetleges kettős állampolgárságukról.

Gyöngyösi Márton - aki az Országgyűlésben 2012. november 26-án úgy fogalmazott: Magyarország számára bizonyos nemzetbiztonsági kockázatot jelentő, zsidó származású országgyűlési képviselők és kormánytagok számbavételét tartaná időszerűnek - kedden az MTI-nek azt mondta: a januári izraeli választásokat követően hét megválasztott képviselőnek volt kettős állampolgársága és mind a hétnek le kellett mondania második állampolgárságukról még eskütétele előtt. Gyöngyösi Márton szerint tehát Izraelben automatikus nemzetbiztonsági kockázatot jelent a kettős állampolgárság és tiltják is az ilyen polgárok megválasztását.
Az Egyesült Államokban a képviselőknek és a szenátoroknak nemcsak az állampolgárságát, hanem az etnikai és vallási hovatartozását is nyilvános adatként kezelik - tette hozzá.
A Jobbik - mivel a magyarországi adatvédelmi biztos is közérdekű nyilvános adatnak minősítette a képviselők állampolgárságát - fenntartja a kérését, hogy minden országgyűlési képviselő nyilatkozzon az esetleges kettős állampolgárságáról.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.

2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben

Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat

2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.