Hírek
2018. Szeptember 10. 09:55, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Gázpalackokat próbáltak Magyarországra csempészni Röszkénél
Száz, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalackot találtak elrejtve a pénzügyőrök három szerb kamionban a röszkei autópálya-határátkelőhelyen - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-t.
Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatósága sajtóreferense közölte, az egymás után érkező járművekből kettő tisztítószereket, míg a harmadik farönköket szállított a fuvarokmányok szerint.
A pénzügyőrök mindhárom teherautót röntgenvizsgálatra küldtek. A röntgenkép eltérő sűrűségű anyagot jelzett a raktérben, ezért a járműveket a NAV munkatársai tüzetes átvizsgálták. A három raktérből összesen száz darab, egyenként 13,6 kilogrammos kapacitású, klímaberendezések töltésére szolgáló gázpalack került elő.
A fuvarokmányokon nem szereplő, 13 millió forint értékű gázpalackot a pénzügyőrök lefoglalták. A három sofőr ellen a pénzügyi nyomozók költségvetési csalás miatt indítottak eljárást – tudatta az alezredes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld
Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta
Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta
