Hírek
2012. Február 12. 07:51, vasárnap |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Felvétel a Concordia utolsó óráiról - VIDEÓ

Egy hónappal a január 13-án Giglio szigeténél zátonyra futott Costa Concordia tragédiája után az olasz és külföldi televíziócsatornák több video- és mobilfelvételt is nyilvánosságra hoztak az üdülőhajó utolsó óráiról.
A Canale5 olasz kereskedelmi televízió a parancsnoki fedélzet videokamerájának január 13-án este rögzített filmkockáihoz jutott hozzá.
A livornói kikötőparancsnokság adatai szerint a parti sziklákkal való ütközés 21.45-kor történt. A 22.14-kor készült felvételen Francesco Schettino kapitány, helyettese és a hajó tisztjei közötti beszélgetés hallható. Az ütközés okozta áramszünet sötétségében helyzetjelentések és parancsok követik egymást.
Az egyik tiszt azt jelentette Schettinónak, hogy az utasok elkezdtek maguktól felszállni a mentőcsónakokra. Jól van – reagált erre tájszólásban Schettino, aki a tízperces felvétel szerint folyamatosan telefonon konzultált. Schettino arról beszélt, hogy a hajó oldalán nyílás keletkezett. Tévesen azt gondolta, hogy csak a hajótest két szektora telt meg vízzel, így „túléljük” – fogalmazott azt magyarázva, hogy megpróbálja minél közelebb vinni a parthoz a Costa Concordiát –, „legfeljebb megfeneklik”.
A hajószerencsétlenség továbbra is egyetlen felelősének tartott Schettino Nápoly közeli otthonában tölti a házi őrizetet. Március 3-án hozzák nyilvánosságra a hajó fekete dobozainak tartalmát.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.
2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld
Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést
2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld
Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban