Hírek
2017. Szeptember 26. 07:28, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Felső vezetéknek ütközött egy mentőhelikopter Őrbottyánban

Felső vezetéknek ütközött egy mentőhelikopter Őrbottyánban hétfő délután - tudta meg a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferensétől az MTI.
Vajta Szilvia rendőrségi sajtóreferens közlése szerint a mentőhelikopter egy közúti baleset sérültjéért érkezett a településre. A gép felszállása közben rotorja leszakította a felső vezetéket, s az megsebesített egy nőt. A helikopter a helyszínen maradt, a sérülteket mentőautó vitte kórházba.
Az M1 tudósítója azt mondta: a baleset körülményeit vizsgálják. Úgy tudni, a helikopter rotorja annyira összeroncsolódott, hogy Németországból kell alkatrészt hozni. A helyszínen végzik el a szerelést, de várhatóan csak kedden végeznek a munkával.
A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a honlapján este azt írta: a leszakadó elektromos kábel egy közelben tartózkodó 63 éves nőnek okozott sérülést.
Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője az MTI érdeklődésére elmondta, hogy a mentőhelikopter egy férfit szállított volna, akit autó ütött el. Mindkét sérültet mentőautó vitte kórházba.
Az eset körülményeit a Váci Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztálya vizsgálja - írta a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: csaknem 100 ezer vendéget fogadtak a fővárosi szállodák a Forma–1 versenyhétvégén
Az idei Forma–1 versenyhétvégén a fővárosi szállodák majdnem 100 ezer vendéget fogadtak, kihasználtságuk meghaladta a 86 százalékot.
2025. Augusztus 07. 07:55, csütörtök | Belföld
Iparvédelmi és munkahelyvédelmi akciótervet dolgoz ki a kormány
Elkezdte a konzultációkat a külgazdasági és külügyminiszter azokkal a nagy cégekkel, amelyeket az Európai Unió és az Egyesült Államok között létrejött kereskedelmi megállapodás érint