Hírek
2020. November 18. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Felgyújtotta albérlőjét, elítélték
Nem jogerősen négy év börtönre ítéltek kedden egy férfit, aki benzinnel lelocsolta és meggyújtotta albérlőjét - tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-t.
A rokkantnyugdíjas, alkalmi munkákból élő, italozó életmódot folytató vádlott a biatorbágyi telkén lévő egyik házban lakott. Az ott lévő másikba pedig megállapodásuk alapján beköltözött a sértett, aki ezért heti tízezer forintot fizetett. Amikor a sértett nem tudott fizetni, a vádlott ház körüli munkákat végeztetett vele. A sértett szintén alkalmi munkákból élt és alkoholizált.
A vádlott egyszer szekercével mellkason ütötte albérlőjét, aki hallván, hogy a másik pénzt kér, azt mondta, hogy "kell a vodkára". A sértett akkor is nyolc napon túl gyógyuló mellkasi sérülést szenvedett.
Tavaly áprilisában pedig úgy feldühödött a vádlott, hogy az ágyon fekvő albérlő ruhájára benzint locsolt, és meggyújtotta. A sértettnek sikerült eloltania a tüzet, de nyolc napon túl gyógyuló égési sérüléseket szenvedett.
A vádlott büntetett előéletű: ittas vezetés miatt kapott fogházbüntetéséből idén januárban szabadult.
Az ügyészség különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés kísérlete és más bűncselekmény miatt emelt vádat a férfi ellen, akit a törvényszék végültesti sértés, illetve testi sértés kísérletében mondott ki bűnösnek és négy év börtönre ítélte.
Az elsőfokú döntés ellen az ügyész, a vádlott és védője is fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:45, kedd | Belföld
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:37, kedd | Belföld
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el a Tisza Párt adatszivárgási botránya miatt
Súlyos adatszivárgási botrány a Tiszánál. 200 ezer honfitársunk személyes adatai kerültek ukrán kézbe. Elrendeltem az ügy azonnali kivizsgálását! - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a Facebookon.
2025. November 04. 07:36, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható
Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.
