Hírek
2022. Május 19. 17:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Fegyveres bűnözőre csapott le a TEK a fővárosban
Éles lőfegyvereket is lefoglaltak az erzsébetvárosi rendőrök egy VII. kerületi lakásban egy fiatalembertől, aki a gyanú szerint fenyegette és bántalmazta prostituáltként dolgozó volt barátnőjét, keresetét pedig elvette.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság VII. Kerületi Rendőrkapitányság kitartottság bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást egy 17 éves fiatal ellen. A rendelkezésre álló adatok szerint a fiú körülbelül másfél hónappal korábban ismerkedett össze egy prostituáltként dolgozó 24 éves nővel, akit rögtön arra kért, hogy költözzön hozzá, szülei erzsébetvárosi lakásába. Odaköltözése után a fiú minden keresetét elvette tőle, nem engedte, hogy barátaival beszéljen vagy találkozzon, többször megverte a nőt, telefonját összetörte, és azzal is fenyegetőzött, hogy megöli – közölte a rendőrség.
A VII. kerületi rendőrök a Terrorelhárítási Központ műveleti egységének segítségével május 18-án hajnalban fogták el a feltételezett elkövetőt. A lakásban pisztolyt, vadászpuskát és hozzájuk tartozó lőszereket találtak. Az éles lőfegyvereket lefoglalták – bár a fiú apjának volt rájuk engedélye, tárolásuk nem felelt meg a szabályoknak.
A 17 éves fiatalt a BRFK VII. Kerületi Rendőrkapitányságra állították elő, ahol kitartottság bűntett, súlyos testi sértés kísérlete és rongálás megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld
Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye
A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld
Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt
Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.
2026. Július 16. 07:20, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter lemondott a parlamenti mandátumáról
A BYD-tól kapott ajánlatot a korábbi miniszter, ezért lemondott mandátumáról és távozik a politika világából.
