Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2018. Március 19. 12:07, hétfő | Külföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:

Fegyvercsempészettel vádolják a kelet-jeruzsálemi francia konzulátus két alkalmazottját

Fegyvercsempészettel vádolják a kelet-jeruzsálemi francia konzulátus két alkalmazottját

Az izraeli hatóságok letartóztatták a kelet-jeruzsálemi francia konzulátus két alkalmazottját, mert fegyvercsempészettel vádolják őket a két palesztin terület, a Gázai övezet és Ciszjordánia között

- jelentette a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet hétfőn. A konzulátus sofőrje és biztonsági őre az izraeli biztonságiak szerint diplomáciai védettséget biztosító autóval szállítottak fegyvereket a Gázai övezet és Ciszjordánia között.

Az izraeli hatóságok már a múlt hónapban letartóztatták őket, de a Sin Bét belbiztonsági szolgálat csak hétfőn jelentette be a történteket. A konzulátus francia állampolgárságú sofőrje, Romain Franck a vádak szerint mintegy hetven pisztolyt és két puskát fuvarozott át a palesztinok lakta egyik területről a másikra.

Az ügyben letartóztatták a francia konzulátus palesztin biztonsági őrét, valamint Ciszjordániában illegálisan tartózkodó gázai palesztinokat is a fegyvercsempész-hálózatban játszott szerepük miatt, összesen kilenc gyanúsítottat.

A diplomáciai járműveket kevésbé szigorú ellenőrzésnek vetik alá a Gázai övezet és Izrael közötti személyforgalmat bonyolító erezi átkelőnél, s ezt használták ki a fegyverek átjuttatásához.

Franck a Gázában működő francia kulturális központban fegyvereket vett át egy palesztintól, majd Ciszjordániában fegyverkereskedőknek adta át, akik eladták őket. A nyomozók szerint pénzügyi megfontolásból, felettesei tudta nélkül cselekedett.

A letartóztatott palesztinok közül többen a Gázából Ciszjordániába irányuló pénzcsempészetben vettek részt az izraeli külügyminisztériummal közösen folytatott és a francia hatóságokat a fejleményekről folyamatosan tájékoztató nyomozás szerint.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet

Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.

2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását

Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.

2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld

Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt

Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.