Hírek
2020. Október 03. 14:00, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Európában Montenegróban a legmagasabb a fertőzöttek aránya

Az európai országok közül Montenegróban jut százezer lakosra a legtöbb fertőzött - 1699 - közölte az ország járványügyi intézete a szombati lapok beszámolói szerint.
Az illetékesek megállapították, annak ellenére, hogy Montenegró a nyár elején 42 napig koronavírustól mentes övezetnek nevezhette magát, őszre a legrosszabb járványhelyzettel rendelkező országok közé került. A rossz mutatók miatt a kormány a leginkább érintett városokban bezáratta a vendéglátóhelyeket és éjszakai kijárási tilalmat vezetett be, emellett kilátásba helyezte, hogy ha továbbra sem javul a helyzet, az egész országra kiterjeszti a korlátozásokat.
A Nyugat-Balkánon - Horvátországot kivéve - péntekről szombatra 696-tal nőtt az igazolt Covid-19 fertőzöttek és huszoneggyel a járványnak tulajdonított halálos áldozatok száma.
Szombatra a regisztrált fertőzöttek száma Szerbiában 73-mal 33 ezer 735-re, Koszovóban 42-vel 15 ezer 705-re, Észak-Macedóniában 225-tel 18 ezer 372-re, Montenegróban 130-cal 11 ezer 117-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 226-tal 27 ezer 971-re emelkedett.
Szerbiában az utóbbi 24 órában eggyel 751-re, Észak-Macedóniában hattal 749-re, Bosznia-Hercegovinában tizenkettővel 877-re, Montenegróban pedig kettővel 172-re emelkedett a halottak száma. Koszovóban az utóbbi napon nem volt halálos áldozata a Covid-19 betegségnek, így a halottak száma 627 maradt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.
2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld
Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést
2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld
Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban