Hírek
2019. Július 24. 17:01, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Először adták ki a legmagasabb fokozatú riasztást a hőség miatt Belgiumban

Története során először adta ki a legmagasabb fokozatú, vörös riasztást a belga meteorológiai szolgálat (IRM) szerdán az országot sújtó hőhullám miatt.
Belgium egyes részein szerdán és csütörtökön 38-40 Celsius-fokos hőmérséklet is várható.
A rendszer húsz évvel ezelőtti bevezetése óta most először váltották narancsról vörösre a készültséget.
Az IRM sok folyadék fogyasztására, a közvetlen napsütés kerülésére, illetve a szabadban végzett tevékenységek korlátozására szólította fel a helyi lakosságot, a munkáltatókat pedig speciális szabályok életbe léptetésére.
Az illetékes minisztérium eközben rendkívül intézkedésként 120 ezer euróval emelte a tengerparti vízimentő szolgálat költségvetését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 02. 07:18, kedd | Külföld
Orosz elnök: béke csak a NATO keleti bővítésének rendezése után lehetséges
A béke csak akkor lehetséges Ukrajnában, ha rendezik a NATO keleti bővítésének ügyét
2025. Szeptember 02. 07:17, kedd | Külföld
Megzavarták Ursula von der Leyen Bulgáriába tartó repülőgépének GPS-ét
2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Külföld
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje az EU védelmi hitelprogramjának
Lengyelország lesz a legnagyobb kedvezményezettje a SAFE (Security Action for Europe) uniós védelmi hitelprogramnak -
2025. Augusztus 31. 08:35, vasárnap | Külföld
Ukrán miniszterelnök: Volodimir Zelenszkij készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyinnal bármilyen formátumban
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll a találkozóra Vlagyimir Putyin orosz elnökkel bármilyen formátumban - jelentette ki Julija Szviridenko, Ukrajna miniszterelnöke a Fox News amerikai hírtelevíziónak adott interjúban.