Városlista
2025. szeptember 6, szombat - Zakariás

Hírek

2019. Július 05. 12:41, péntek | Külföld
Forrás: mti

Elítélték Németországban az Iszlám Állam egy korábbi női tagját

Elítélték Németországban az Iszlám Állam egy korábbi női tagját

Ötéves letöltendő börtönbüntetést szabott ki pénteken a stuttgarti tartományi felsőbíróság az Iszlám Állam nevű terrorszervezet egy korábbi tagjára - jelentette a német sajtó.

A 32 éves német nő 2013 végétől 2017 augusztusáig élt az Iszlám Állam által ellenőrzött területen Irakban és Szíriában. A sajtóban csak Sabine S.-ként azonosított nőt visszatérésekor Baden-Badenben vették őrizetbe 2018 közepén. Az ügyészség eredetileg hatéves börtönbüntetés kiszabását kérte, mert a nő terrorszervezet tevékenységében vett részt. Ügyvédje hároméves börtönbüntetés kiszabását kérte.

A nő a tárgyalás során azt állította, hogy maga mögött hagyta a terrorszervezetet. Az ítélet szerint ettől függetlenül bűncselekményt követett el. A vádirat szerint Sabine S. röviddel Szíriába érkezése után feleségül ment egy számára addig ismeretlen dzsihadistához, akivel együtt is élt, és ő vezette a háztartást. Az elítélt számos blogon arról írt, hogy milyen csodálatos az élet a "kalifátusban", azzal a céllal, hogy minél több embert csábítson kiutazásra, hogy csatlakozzanak a terrorszervezethez. A nő férje később a harcokban életét vesztette.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania

Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem

2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld

Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába

Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába

2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld

Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak

Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát

2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld

Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását

Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.