Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2019. Március 08. 11:57, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy varázsgomba-termesztőt

Elítéltek egy varázsgomba-termesztőt

Hat év fegyházbüntetésre ítéltek csütörtökön egy férfit, aki úgynevezett varázsgombát termesztett és más kábítószert is értékesített - tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-t.

A törvényszék ítéletében az áll: a vádlott a jelentős mennyiséggel elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettét valósította meg. Legkorábban büntetés kétharmadának kitöltése után bocsátható feltételes szabadságra. A bíróság háromszázezer forint vagyonelkobzást is elrendelt.

Mint írták, a vádlott természetgyógyászattal foglalkozott, masszőrként, valamint takarítóként végzett alkalmi munkákból élt, és vendégeinek kezdte el értékesíteni az általa budapesti és nagykátai ingatlanokon előállított marihuánát. 2014-ben a varázsgomba nevű szer termesztéséhez szükséges eszközöket szerzett be Hollandiából. Eleinte csak saját fogyasztásra termesztette a gombát, később ismerőseinek el is adott belőle, és száz gramm marihuánát is értékesített.

Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért fellebbezett, a vádlott és védője pedig három nap gondolkodási időt kért.

Az összefoglaló néven általában varázsgombaként emlegetett gombafajokban (leginkább a Psylocibe nemzetségben) megtalálható a pszilocibin nevű pszichoaktív alkaloid, amely hallucinogén hatású.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 11:00, csütörtök | Belföld

Lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke

Országgyűlési feladataira hivatkozva lemondott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke. Papp Zsolt ezt a közösségi oldalán jelentette be.

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk