Hírek
2019. Április 17. 07:22, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Elítélték a mohácsi szállásadóját sósavval leöntő férfit

Négy év börtönbüntetésre ítélt kedden a Pécsi Törvényszék egy férfit, aki 2017-ben sósavval öntötte le mohácsi szállásadóját.
A bíróság az MTI-vel közölte: a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntettében találták bűnösnek.
A férfi a sértettnél lakott "szívességi lakáshasználóként" Mohácson. 2017 novemberében egy délután részegen ért haza. A folyosón sósavat öntött egy műanyag edénybe, majd belépett a sértetthez, és minden előzmény nélkül nagy lendülettel ráöntötte a maró anyagot.
A sértett az arca elé kapta a kezét, így ott nem sérült meg, de a mellkasán, a hátán és a hasán életveszélyes sérüléseket szenvedett.
A törvényszék döntése nem jogerős, mert a vádlott védője három nap gondolkodási időt tartott fenn a fellebbezésre - közölte a bíróság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:08, szombat | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 683 300 forint volt, 8,7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit
A bruttó mediánkereset 563 400 forint volt.
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
Nem is nagyon volt más lehetőség, mint hogy Budapesten tartsák az amerikai-orosz találkozót
2025. Október 18. 08:06, szombat | Belföld
Budapesti békecsúcs - Donald Trump: Magyarország biztonságos ország
Magyarország biztonságos ország, és Orbán Viktor miniszterelnök tevékenységének köszönhetően nincsenek olyan problémái, mint más államoknak