Városlista
2026. május 5, kedd - Györgyi

Hírek

2017. Augusztus 05. 07:38, szombat | Belföld
Forrás: mti

Életét vesztette egy 57 éves férfi a Balatonban

Életét vesztette egy 57 éves férfi a Balatonban

Egy 57 éves férfi vesztette életét a Balatonban pénteken este a balatonfüredi strandon - közölte a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) az MTI-vel.

Tar Mihály, a VMSZ szóvivője a közleményben arról számolt be, hogy a férfi eltűnése miatt kora este riasztotta a vízimentőket egy hozzátartozója, aki akkor már másfél órája nem tudott a férfi hollétéről. A strandon azonnal megindult a kutatás, a parton és a vízben is keresték a férfit. Egy vízimentő irányításával a strandolók közreműködésével csatárláncot alakították ki a vízterület átfésülésére, így találták meg a férfi élettelen testét mintegy 140 centiméter mély vízben, alig több mint húsz perccel a riasztás után.

A strand vízimentője megkezdte az újraélesztését, majd a kiérkező vízi- és szárazföldi mentősök küzdöttek tovább a férfi életéért, de nem sikerült újraéleszteni.

Címkék: balaton, halál

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben

2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld

Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld

Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve

Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát