Városlista
2025. július 17, csütörtök - Endre, Elek

Hírek

2011. Szeptember 23. 07:21, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Egyre többen nem tudják fizetni a számlákat

Egyre többen nem tudják fizetni a számlákat

Tízből két magyarnak volt gondja a közüzemi díjak befizetésével idén a második negyedévben, hat százalékuk pedig a lakáshitel-törlesztéssel (is) késett.

Derül ki a Társadalomkutatási Intézet legfrissebb kutatásából, amelyről a Somogyi Hírlap számolt be.

A közüzemi díjat a 2011. áprilisa és júniusa között megkérdezett háromezer ember ötöde olykor nem tudta befizetni, 6 százalékuk pedig késett a lakáshitel törlesztéssel. A háztartásokat sújtó gondok természetesen összefüggnek egymással: a lakáshitel törlesztéssel késlekedők 75 százaléka a közüzemi díj befizetésével is késett.

Varga Ivett, az E.ON Hungária Zrt. sajtóreferense azt mondta, az ügyfelek közül sokak számára jelent problémát a mindennapi megélhetés, és erőfeszítéseik ellenére is sokan halmoznak fel áram- vagy gázszámlatartozást. Az elmúlt néhány évben kifejezetten nőtt a lejárt tartozások mértéke. Az áram- és gázhasználók összességében több tízmilliárd forinttal tartoznak társaságunknak. Harminc napon túli hátralékaink mértéke 2009-ben mintegy harminc, 2010-ben további közel húsz százalékkal nőtt. Az év elejéhez képest 15 százalékos az emelkedés. Míg tavaly 55 ezer, idén eddig 33 ezer esetben kellett kikapcsolnunk nemfizetés miatt a szolgáltatást a fogyasztóknál – mondta a szóvivő. A nyári hónapok némi enyhülést jelentettek, de arra számítanak, hogy ősszel ismét megnő a ki nem fizetett számlák összege.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 17. 07:42, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel Ukrajnába akarja vinni az európai emberek pénzét

Brüsszel javaslata egy ukránbarát költségvetés, a célja pedig világos, mint a nap: Ukrajnába akarják vinni az európai emberek pénzét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán a Facebookon közzétett videójában.

2025. Július 16. 07:37, szerda | Belföld

Európa legjobban teljesítő bankjai között az OTP az S&P idei rangsorában

Az OTP Csoport a második helyen végzett Európa legjobban teljesítő bankjai között az S&P Global Market Intelligence 2025-ös rangsorában a tavalyi első helyezés után - tájékoztatta a pénzintézet kedden az MTI-t