Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2020. Július 11. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti

Egyiptomi kém dolgozhatott a német kormány tájékoztatási hivatalánál

Egyiptomi kém dolgozhatott a német kormány tájékoztatási hivatalánál

Eljárást indított Németországban a belső elhárításért felelős nemzetbiztonsági szolgálat a szövetségi kormány sajtó- és tájékoztatási hivatalának (BPA) egy munkatársa ellen Egyiptomnak végzett kémkedés gyanújával

- írta pénteken a Bild című lap. A szövetségi legfőbb ügyészség a lapértesülést megerősítve közölve, hogy az illetőt idegen hatalom vagy idegen szervezet részére Németország ellen folytatott hírszerző tevékenységgel gyanúsítják. Előzetes letartóztatásba nem helyezték, vádat nem emeltek ellene.

A Bild szerint a szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) emberei tavaly decemberben keresték fel a férfit a munkahelyén. Irodáját átkutatták. Az egyelőre nem világos, hogy milyen információkat szállított megbízóinak, de hozzáférhetett a BPA-nál regisztrált egyiptomi újságírók, így emigráns újságírók adataihoz is - áll a beszámolóban.

Az esetről röviden a BfV is beszámolt csütörtökön közzétett éves jelentésében. Azt írták, hogy "intézkedéseket foganatosítottak" a BPA egy munkatársa ellen, aki a gyanú szerint "éveken keresztül dolgozhatott egy egyiptomi hírszerző szolgálatnak".

A BfV szerint Németországban az egyiptomi külföldi hírszerző és a belső elhárító szolgálat is tevékenykedik. Figyelmük legfőképpen Németországban élő egyiptomi ellenzékiekre, köztük a Muszlim Testvériség mozgalom követőire és a kopt keresztény kisebbség tagjaira irányul.

A Bild szerint a "migrációs hátterű" gyanúsított középvezetői beosztásában dolgozott, a BPA azon osztályán, amelyen parlamenti képviselők választókörzeteiből érkező látogatócsoportoknak szerveznek berlini túrákat a törvényhozás és a kormány működésének bemutatására.

Martina Fietz helyettes kormányszóvivő pénteki berlini tájékoztatóján kérdésre válaszolva kiemelte, hogy folyamatban lévő ügyészségi eljárásokról nem nyilatkozhat. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a látogatásokat szervező osztály munkatársai nem férnek hozzá a feladataikat nem érintő adatbázisokhoz, így a hivatalnál regisztrált újságírók adataihoz sem.

A csaknem 500 embert foglalkoztató BPA fő feladata a lakosság tájékoztatása a kormányzat munkájáról és a kapcsolattartás a sajtóval. A közvetlenül a kancellár, Angela Merkel alá tartozó hivatalt Steffen Seibert kormányszóvivő vezeti államtitkári beosztásban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.