Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2019. Január 17. 13:17, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Drogkereskedők ellen emeltek vádat Vas megyében

Drogkereskedők ellen emeltek vádat Vas megyében

Vádat emeltek egy letartóztatásban lévő férfi és társai ellen, akik jelentős mennyiségű marihuánát termesztettek és értékesítettek - tájékoztatta a Vas Megyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t.

Simon József főügyész közölte: az ügyben kábítószer-kereskedelem bűntette, lőfegyverrel visszaélés és más bűncselekmény miatt nyújtottak be vádiratot.

Egy férfi - aki egyébként engedély nélkül tartott lőfegyvernek minősülő kispuskát a lakóhelyén - és egy nő csaknem kétkilónyi marihuánát és öt gramm speedet adott el két osztrák állampolgárnak 2016-ban egy Vas megyei községben. A külföldiek az összesen 1,8 millió forintért vásárolt drog egy részét Ausztriában értékesítették, emiatt őket ott már elítélték.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.