Hírek
2018. Április 19. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Donald Trump április 27-én fogadja Angela Merkelt

Az amerikai elnök április 27-én a Fehér Házban fogadja a német kancellárt.
A washingtoni elnöki hivatal szerdai közleménye szerint Donald Trump és Angela Merkel megerősíti majd a német-amerikai partnerséget és a geopolitikai, illetve gazdasági kihívások egész sorát vitatja meg.
A közlemény a német-amerikai viszonyt a transzatlanti kapcsolatok és a NATO alapkövének minősítette.
Angela Merkelnek ez lesz a második látogatása a Fehér Házban, amióta Donald Trump az elnök. Először 2017 márciusában járt Washingtonban, de az első Trump-Merkel találkozó nem volt zökkenőmentes.
A kancellár autókonvojának például várakoznia kellett a Fehér Ház közelében, mert Donald Trump még nem állt készen a vendég fogadására. Később, amikor az Ovális Irodában a politikusi kézfogásról készített szokásos fotó után a riporterek arra nógatták mindkettőjüket, hogy újabb fotó kedvéért rázzanak még egyszer kezet, és Merkel oda fordult Trumphoz, az amerikai elnök csak egy grimaszt vágott, nem válaszolt és nem nyújtotta a kezét. Az amerikai sajtóban akkor "kínosnak" nevezte a történteket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld
Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést
2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld
Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban