Hírek
2019. December 04. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Bővítette a csomagfeldolgozási területeit a posta
A Magyar Posta összesen 5500 négyzetméterrel bővítette újabb két vidéki logisztikai feldolgozási területét, hogy megfeleljen a folyamatosan bővülő csomagküldési igényeknek - közölte a posta az MTI-vel kedden.
A kedden átadott nyíregyházi és füzesabonyi bővítést megelőzően hat logisztikai telephelyen biztosítottak nagyobb területet a csomagfeldolgozáshoz.
Várakozásaik szerint az idei karácsonyi szezonban 15 százalékkal lesz több az árutartalmú küldemény, mint tavaly - tették hozzá.
A Magyar Posta a szállítási és átfutási idők alapján azt javasolja, hogy a karácsonyi csomagokat a postákon december 19-éig adják fel az ügyfelek.
A közleményben felidézték, hogy a GKI Digital Magyar Postának készített felmérése szerint évről-évre nő mind a külföldi, mind a belföldi internetes vásárlások mennyisége. Jelenleg mintegy 3,2 millió magyar vásárol legalább egyszer online évente.
A posta tapasztalatai szerint kis mértékben, és elsősorban a nagyvárosokban élők esetében csökken a háznál kézbesítést igénylők aránya, helyette a rugalmasabb fixponti átvételt preferálják.
Számos webáruház decemberben már közzéteszi honlapján, hogy meddig garantálja a karácsony előtti kiszállítást, érdemes ennek figyelembe vételével dönteni a vásárlásról - figyelmeztet a posta a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld
MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron
Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld
Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője
A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.
2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni
Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.
