Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2017. December 08. 07:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

Börtönre ítélték a honosítást pénzért áruló hivatalnok nőt

Börtönre ítélték a honosítást pénzért áruló hivatalnok nőt

Nem jogerősen négy év börtönbüntetésre ítélte a Nyíregyházi Törvényszék csütörtökön azt a kormányhivatali tisztviselőt, aki pénzért cserébe hamis honosítási kérelmeket állított ki magyarul nem beszélő külföldieknek.

A büntetőügy további 194 vádlottja felfüggesztett börtönbüntetést, illetve megrovást kapott, egy embert pedig felmentettek.

Toma Attila, a törvényszék sajtószóvivője közleményében azt írta, a másodfokú bíróság büntetőtanácsa - az első fokon meghozott ítéletet súlyosbítva - az elsőrendű vádlottat hivatali vesztegetés elfogadása és 190 rendbeli közokirat-hamisítás bűntettében találta bűnösnek.

A másodrendű vádlottat egy év, két évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, míg a harmadrendű vádlottal szemben a bíróság helybenhagyta a korábban hozott felmentő végzést. A többi 192 vádlottat - a kérelmeket benyújtó, külföldi állampolgárságú embereket - megrovásban részesítette az elsőfokú bíróság - tette hozzá a sajtószóvivő.

Az elsőrendű vádlott kormányhivatali tisztviselőként egyszerűsített honosítási kérelmekkel kapcsolatos ügyek intézésével foglalkozott. A vádlott 2013 júliusától decemberéig több esetben pénzt fogadott el magyarul nem beszélő - többnyire ukrán és fehérorosz állampolgárságú - emberek honosítási ügyének elintézéséért - ismertette a szóvivő.

A nő úgy intézett el több honosítási kérelmet, hogy a külföldiek a kérelmek beadásának napján nem tartózkodtak Magyarország területén, a nevükben a nyomtatványokon pedig olyan nyilatkozatot tett, hogy a határon túl élő igénylők ismerik és beszélik a magyar nyelvet.

A nyomtatványok kitöltéséért és valótlan tartalommal történő benyújtásáért a másodrendű vádlott készpénzt adott át a tisztviselőnek.

Az ítélet az első- és másodrendű vádlottak kivételével valamennyi vádlottal szemben jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.