Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2022. Október 14. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: Ügyészség

Betonoszlop állította meg a rendőrök elől menekülő ittas sofőrt - videóval

Betonoszlop állította meg a rendőrök elől menekülő ittas sofőrt - videóval

Az ittas járművezetés vétsége és más bűncselekmények miatt az Esztergomi Ügyészség vádiratot nyújtott be azzal a férfival szemben, aki a rendőrök fény-és hangjelzéseire nem állt meg, előlük kilométereken keresztül menekült.

A vádirat szerint a férfit a bíróság eltiltotta a járművezetéstől, ennek ellenére 2021. július 26-án, késő este, Esztergomban gépkocsit vezetett. A férfi a járművezetés előtt alkoholt és amfetamint fogyasztott, a gépkocsira cseh honosságú rendszámot szerelt fel.

Az elkövető a járművezetés során észrevett egy rendőrautót, és menekülni kezdett, az őt követő rendőrautó hang-és fényjelzéseire nem állt meg. A férfi a járművel Esztergomból a 117-es útra, majd innen Táton keresztül Tokodaltáróra hajtott. Végül egy oszlopnak ütközött, az utasával kiszállt az autóból, elszaladt, rövid időn belül a rendőrök elfogták.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság a férfit börtönbüntetésre, közügyektől eltiltásra, és közúti járművezetéstől eltiltásra ítélje.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.