Hírek
2011. Augusztus 13. 07:13, szombat |
				Külföld				
Forrás: HírTV
				
				Betiltották a shortolást
				Betiltották a bankrészvények shortolását 4 európai országban. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz.
A shortolás lényege, hogy az eladónak a részvényárfolyam csökkenésén van haszna. A francia, belga, olasz és spanyol piacokon tiltották be a módszert. Ez a négy ország van a görögökhöz és portugálokhoz hasonló csődközeli helyzetben. A tilalom az Európai Piaci Felügyelet vezetője szerint csak átmeneti lesz, és a pénzintézetek részvényein kívül más papírokra nem vonatkozik. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
