Hírek
2013. Április 14. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno.hu
Benzines belépőmotort kap a Mercedes GLK

A Mercedes–Benz a motorpaletta szélesebbre húzásával nem csupán új választási lehetőséget biztosít a vásárlók számára, hanem az új benzines belépőmodellel, és épp ezért az indulóár módosításával, a vevők körét is bővíti, s ezenfelül józan verziót állít az összehasonlító tesztünkben szereplő GLK palettájának aljára.
A GLK 250 4Matic az eddig egyedüliként árválkodó 350-es benzines mellé érkezik a kínálatba, azaz a V6-os mellett immár négyhengeres benzinessel is kapható lesz az autó. A 211 lóerő teljesítmény és a 350 newtonméter csúcsnyomaték kellemes kombinációnak ígérkezik, főként a 7,9 szekundum alatt megfutható 0–100-as sprint és a 215 km/h-s csúcssebesség társaságában, így a 300 lóerőn felül teljesítő hathengeres alá finom belépőmotor kerül.
A fogyasztás tekintetében a szériában járó, kifinomultan működő hétfokozatú automata váltó és az összkerékhajtás mellett is korrekt, felszereltségtől függően 7,5-7,7 literes átlagot ígér a gyártó, ami durván egy literrel kínál alá a nagyobbik benzines étvágyának. A dízelek ugyan ennél kevesebbet abrakolnak (a hasonló teljesítményt felvonultató 250 CDI például közel másfél literrel mérsékeltebb étvágyat tudhat magáénak), ám az E osztályban is teljesítő kétliteres turbós benzines kifinomultabb járáskultúrájával ellensúlyozza ebbéli lemaradását. Árat a hazai importőr még nem szabott, a Mercedes–Benz teljes modellkínálatát áttekintve nagyjából 2 millió forintos árelőnyre számíthatunk a V6-ossal szemben, azaz 13 millió forint környékéről indul hamarosan hazánkban is a GLK 250 4Matic, vagyis nagyjából annyiba fog kerülni, mint az automata váltós, összkerekes, 170 lóerős 220 CDI dízelváltozat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld
Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén
2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor
Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről
2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld
Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása
Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.
2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk
Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.