Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2023. Január 19. 09:39, csütörtök | Belföld
Forrás: Rendőrség

Balesetet okozott, majd elmenekült, a rendőrök egy bokor mögül gyűjtötték be

Balesetet okozott, majd elmenekült, a rendőrök egy bokor mögül gyűjtötték be

Először megpróbált elmenekülni a rendőrök elől, majd balesetet okozott, végül négy utasát hátrahagyva újra menekülőre fogta.

A rendelkezésre álló adatok alapján a rendőrök 2023. január 10-én éjszaka a 710-es számú főúton, Papkeszi külterületén akarták megállítani a személygépkocsival közlekedő 56 éves lovasberényi lakost, azonban ő továbbhajtott. Haladása során egy balra ívelő kanyarban elvesztette uralmát járműve felett, majd lesodródott az útpadkára, melynek következtében az autó többször megpördült és a tetejére borulva állt meg.

A balesetet követően a sofőr anékül, hogy meggyőződött volna róla, hogy a négy utasa megsérült-e, kiszállt a gépjárműből, és elhagyta a helyszínt. A rendőrök nem sokkal később a helyszín közelében, egy bokorban megbújva találták meg az 56 éves járművezetőt. Ezután előállították őt és megállapították, hogy a férfi nem rendelkezik vezetői engedéllyel, mivel vezetési jogosultságát szüneteltetik. A baleset során a gépkocsiban tartózkodó egyik utas megsérült.

A férfi ellen segítségnyújtás elmulasztása bűntett és engedély nélküli vezetés szabálysértés elkövetése miatt folyik eljárás a Balatonalmádi Rendőrkapitányságon.

Fotó: Rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 12:00, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: a jogállamiság nem politikai értékelés függvénye

A jogállamiság nem politikai értékelés függvénye, hanem a matematikához hasonlatosan objektív ténykérdés, a törvények uralmát jelenti - közölte a köztársasági elnök szerdai Facebook-bejegyzésében.

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.