Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2021. Június 16. 15:57, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Bakondi: jelentős nyomás alatt áll a magyar határ

Bakondi: jelentős nyomás alatt áll a magyar határ

Továbbra is jelentős nyomás alatt áll a magyar határ: idén már eddig körülbelül annyi illegális bevándorló próbálkozott az átjutással, mint tavaly egész évben

- közölte a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerda reggel az M1 csatornán.

Bakondi György elmondta, júniusig több mint 45 ezer határsértőt fogtak el és mintegy 350 embercsempész ellen indult eljárás.

"Ez jelentős növekedés a tavalyi évhez képest: több mint háromszoros, de ezzel a jelenséggel természetesen nem vagyunk egyedül" - fogalmazott a főtanácsadó, hozzátéve, hogy nemcsak a magyar határon, hanem a három fő migrációs útvonalon is egyre többen jönnek Európába.

Kiemelte, ez a folyamat 2015 óta tart változó intenzitással, és minden arra mutat, hogy ez a "népvándorlás" nem fog magától megállni.

Bakondi György szerint a koronavírus-járvány miatti helyzet azt indokolja, hogy most se illegális, se legális úton ne fogadjanak bevándorlókat az Európai Unióban, hiszen nagyon sokan vesztették el az állásukat itt is, és az európai polgárok gazdasági lehetőségei is beszűkültek.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.