Városlista
2025. szeptember 20, szombat - Friderika

Hírek

2017. Június 04. 10:58, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Az ország nagy részén zivatarokra figyelmeztetnek

Az ország nagy részén zivatarokra figyelmeztetnek

Meleg marad, de vasárnap már több helyen lehet zápor, zivatar - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján.

A heves zivatarok veszélye miatt három északkeleti megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Azt írták: egy közeledő frontrendszer hatására labilisabbá válik a légkör az ország felett. A déli óráktól már több helyen alakulhat ki zápor, zivatar. Ezzel együtt marad a meleg: a hőmérséklet csúcsértéke a legtöbb helyen eléri, sőt meg is haladja a 30 Celsius-fokot.

A meteorológiai szolgálat vasárnapi, az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint a várható - akár viharos széllel, jégesővel kísért - heves zivatarok miatt Budapestre, Pest megyére, továbbá Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas és Zala megyében a felhőszakadás veszélye miatt szintén elsőfokú a figyelmeztetés. Ezekben a megyékben az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 milliméternél is több eső hullhat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 20. 09:10, szombat | Belföld

Nyúlhúsfogyasztást népszerűsító kampány indult

2025. Szeptember 20. 09:07, szombat | Belföld

Eltemették Kásler Miklóst Sárváron

Szülővárosában, Sárváron pénteken eltemették Kásler Miklós Széchenyi-díjas onkológust, egyetemi tanárt, volt emberierőforrás-ügyi minisztert, aki életének 76. évében, szeptember 5-én hunyt el.

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -