Hírek
2025. Február 17. 09:11, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon

Az ipariakkal együtt már több mint 300 ezer naperőmű üzemel Magyarországon, tavasszal a háztartási napelemes rendszerek önmagukban elérik ezt a mérföldkövet
- jelentette be hivatalos Facebook-oldalán hétfőn az Energiaügyi Minisztérium.
A MAVIR előzetes adatai szerint februárra 7750 megawatt fölé nőtt a hazai naperőművek összes beépített teljesítménye. A kapacitás közel kétharmadát, együttesen mintegy 5000 megawattot adott a nagyjából szintén 5000 ipari és saját célra termelő létesítmény.
A háztartási rendszerekből már több mint 296 ezer működik, többségük családi házak tetején. Számuk 2010-hez képest az ezerszeresére nőtt, hónapokon belül felülmúlja a 300 ezret. A Napenergia plusz programban több mint 21 ezer pályázónak eddig megítélt 86,6 milliárd forintból egyre több projekt jut el a napelemek és energiatárolók telepítéséig.
A minisztérium emlékeztetett: Magyarországon megtermelt energia negyede származott tavaly a naperőművekből. A 25 százalékos adat a legkedvezőbb Európában, ezzel átvettük az első helyet a rangsorban a 2023-as éllovas görögöktől.
A magyar családok jelenleg a vidéki otthonfelújítási programban kaphatnak támogatást napelemes rendszer és akár energiatároló beszerzéséhez és felszereléséhez - fűzte hozzá az EM.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 22. 07:04, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére
Magyarország továbbra is készen áll az amerikai-orosz békecsúcs megrendezésére, ugyanis egyedül ez adna reményt az ukrajnai háború rendezésére, harctéri megoldás ugyanis nem lehetséges
2025. Október 22. 07:03, szerda | Belföld
4,1-es magnitúdójú földrengés volt Csongrád térségében
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.