Hírek
2017. December 11. 11:38, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az energia- és az élelmiszerárak miatt nőtt az infláció novemberben
A múlt hónapban főként az üzemanyagárak, valamint a tojás árának emelkedése miatt 2,5 százalékosra nőtt az infláció éves üteme
- állapította meg Várhegyi Judit, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) főosztályvezetője hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Hozzátette: a pénzromlás mértéke az előző hónaphoz mérve is gyorsult. A tojás ára egyetlen hónap alatt majdnem 20 százalékkal emelkedett - tette hozzá. A szolgáltatások áraiban ugyanakkor nem volt jelentős emelkedés, inkább csökkenés volt tapasztalható, főként a távközlésben, az internet és a kábeltelevíziózás területén.
Decemberben az infláció mérséklődésére, 2 százalék körüli mutatóra számít az MNB. A 3 százalékos inflációs cél 2019 közepére teljesülhet. Az idei teljes évre vonatkozó infláció 3 százalék alatt lesz - mondta a főosztályvezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten
Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.
2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld
Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak
A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.
2026. Augusztus 02. 08:00, vasárnap | Belföld
Hőség - Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet
Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. Augusztus 02. 06:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: újra üzemel a Dunamenti Erőmű, Paks viszont ma leáll
A gyors javításnak köszönhetően 3 nap után újra üzemel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Facebook-oldalán a miniszterelnök szombaton délután.
