Hírek
2018. Július 16. 10:42, hétfő |
Életmód
Forrás: mti - fotó: pixabay
Allergológus szerint érdemes nyaralás előtt tájékozódni az úti cél környezetéről

Az allergiásoknak érdemes a nyaralás előtt tájékozódniuk arról, hogy milyen pollenek és ételek jellemzőek az adott környékre - közölte Nékám Kristóf allergológus az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
A szakértő felhívta a figyelmet, hogy különböző kagylók fehérjéje közeli rokonságban van az atka fehérjével, ezért, aki erősen érzékeny az atkára, annak a tenger gyümölcseitől is allergiás tünetei jelentkezhetnek. A pollenallergiások tekintélyes része pedig a gyümölcsök egy részére is érzékeny - tette hozzá.
Annak is érdemes odafigyelnie, akinek korábban nem voltak allergiás tünetei, mert nyáron sokkal érzékenyebb a bőr, könnyebben alakulnak ki rajta allergiás tünetek, ezért ilyenkor nem szabad elkezdeni új kozmetikumokat használni - mondta.
Nékám Kristóf kitért arra is, hogy a napokban megjelent a parlagfű, viszont csak a következő hónapban fog tüneteket okozni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 08. 08:05, péntek | Életmód
A Vénusz és a Jupiter szoros együttállása lesz megfigyelhető jövő hét elején
2025. Augusztus 08. 08:00, péntek | Életmód
Megújult a Neptun-rendszer
Megújult a Neptun-rendszer, ennek köszönhetően az egyetemi hallgatók modern, felhasználóbarát felületen, mobiltelefonon is intézhetik tanulmányi adminisztrációjukat -
2025. Augusztus 07. 08:01, csütörtök | Életmód
Otthon Centrum: az első fél évben a leggyorsabban a panellakások keltek el
2025. Augusztus 07. 07:57, csütörtök | Életmód
Pénteken kezdődik a RockBalaton Fesztivál Fonyódon
Pénteken kezdődik a háromnapos RockBalaton Fesztivál, amelyet idén új helyszínen, közvetlenül a vízparton, a fonyódi Bélatelepen rendeznek meg.