Hírek
2019. Október 26. 07:10, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Agyonlőtte nyolc társát egy orosz sorkatona

Agyonlőtte nyolc társát egy sorkatona az orosz Távol-Keleten - közölte pénteken az orosz védelmi minisztérium.
Két ember megsebesült.
A tárca szerint a pénteken történt incidens a Bajkálontúli terület egy karbantartó bázisán történt. A katona szolgálati fegyveréből nyitott tüzet bajtársaira.
A támadót őrizetbe vették.
A tragédia helyszínére a minisztérium vizsgálóbizottságot küldött, élén Andrej Kartapolov vezérezredessel, a tárca helyettes vezetőjével. A hivatalos tájékoztatás szerint az ámokfutó katona idegösszeroppanást kapott, a szolgálattal nem összefüggő okok miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:47, csütörtök | Külföld
Hszi Csin-ping: az emberiségnek a béke vagy a háború között kell választania
Az emberiség ismét választás előtt áll: béke vagy háború, párbeszéd vagy konfrontáció, együttműködés vagy a másik rovására zajló küzdelem
2025. Szeptember 04. 07:46, csütörtök | Külföld
Vlagyimir Putyin: ha Volodimir Zelenszkij kész találkozni, jöjjön el Moszkvába
Ha \"Ukrajna adminisztrációjának jelenlegi vezetője\" kész a kétoldalú találkozóra, akkor el kell utaznia Moszkvába
2025. Szeptember 04. 07:39, csütörtök | Külföld
Donald Trump: az amerikai katonák Lengyelországban maradnak
Lengyelországban maradnak az odavezényelt amerikai katonák, és ha a lengyelek úgy kívánják, Washington akár növelheti is a kontingens létszámát
2025. Szeptember 03. 07:24, szerda | Külföld
Putyin: Oroszország soha nem ellenezte Ukrajna EU-csatlakozását
Moszkva soha nem ellenezte Ukrajna esetleges európai uniós csatlakozását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Pekingben.