Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2022. Július 13. 08:01, szerda | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A román gáztárolók töltöttsége elérte a 47 százalékot

A román gáztárolók töltöttsége elérte a 47 százalékot

A román gáztárolók töltöttsége elérte a 47 százalékot - közölte Nicolae Ciuca román miniszterelnök kedden.

A kormányfő egy közösségi oldalon tett bejegyzésében közölte: Romániának lesz elegendő földgáza a télen, hiszen folyamatosan töltik fel a tározókat.

Hozzátette, hogy a 47 százalékos telítettségi arány azt jelenti: Bukarest sokkal gyorsabban halad, mint ahogy előírta az Európai Bizottság ütemterve.

Románia azt a célt tűzte ki, hogy augusztus 1-ig a gáztárolók 46 százalékos arányban legyenek felöltve, ezt sikerült meghaladni már július első felében, ami annak köszönhető, hogy a betárolt gáz nagy része belföldi kitermelésből származik - közölte a kormányfő. Rámutatott: a rekordot kedden sikerült elérni, amikor a elraktározott gáz 70 százaléka hazai kitermelésből származott.

Az EU azt a célt tűzte ki, hogy novemberig a tagállamok gáztározói 80 százalékos arányban legyenek felöltve. Ciuca szerint Romániának hamarabb sikerül majd teljesítenie ezt.

Címkék: gáz, gáztározó, románia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában

Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.

2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával

Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.