Városlista
2025. szeptember 22, hétfő - Móric

Hírek

2012. Április 11. 07:05, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

A randizás tudományos háttere

A randizás tudományos háttere

A szerelem megtalálása bonyolult érzelmi ügy. Sok ember nem tudja, hogy e mögött egy egész tudomány áll.

Dr. Amir Levine, new york-i pszichiáter és kollégája Rachel Heller leírják mi a legjobb útvonal, melynek követésével eljuthatunk a szerelemig és kiteljesedett, hosszú távú kapcsolatba kerülhetünk - számol be a Fox News.

Hogyan találjuk meg a hozzánk illő személyt, aki mellett jól érezzük magunkat és aki befolyásolja testünk biológiáját? A kutatók arra jöttek rá, hogy három fő irányvonal létezik, ami meghatározza a leendő partnerrel való kapcsolatunkat - ha ezeket arányosan tudjuk követni, jó eséllyel sikeresek is lehetünk.

Az egyik az idegesség. Ha idegesek vagyunk, egyre közelebb szeretnénk lenni szerettünkhöz, de ezzel egy időben túlságosan is 'őrködőek' leszünk. Folyamatosan azon aggódunk, hogy vajon a másik szeret-e.

A második irány az elkerülés. Kapcsolatban szeretnénk lenni, de amikor túl közel kerülünk valakihez, valami furcsa történik. Elkezdjük kényelmetlenül érezni magunkat és eltaszítjuk a másikat magunktól.

A harmadik probléma pedig a biztonság. Azok az emberek, akik biztosak érzéseikben, és magukban, gyakran könnyűvérűek.

Ha jobban megvizsgáljuk ezt a három fő irányvonalat, könnyen rájöhetünk hol a probléma és mire kell odafigyelni ahhoz, hogy megfelelően fel tudjunk építeni egy kapcsolatot. A jó hír az, hogy az emberek 55 százaléka biztos magában, 20 százalékuk ideges és 25 százalékuk elkerülő típus.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 22. 07:50, hétfő | Belföld

Újraindult a forgalom a Keleti pályaudvaron

2025. Szeptember 21. 08:46, vasárnap | Belföld

Nem tudták megnyitni vasárnap reggel a Keleti pályaudvart

A tervezett felújítási munkálatokat maradéktalanul elvégeztük, de a Keleti pályaudvart nem tudtuk megnyitni vasárnap reggel - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója.

2025. Szeptember 21. 08:43, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor békemenetet, Magyar Péter nagygyűlést hirdetett október 23-ra

A következő találkozásunk lehetne egy békemenet október 23-án - mondta a miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Budapesten, a Digitális polgári körök első országos találkozóján.